Výhody vakuového spínače

Source:

Dnes, vakuové spínače se popularita velmi rychle. Vzhledem k tomu vakuové vypínače více bezpečně a spolehlivě provozuje kde je hodně vysoký počet vadných a normální provoz. V aplikaci rozváděče VN, vakuové spínače se pohybuje od 3 do 36 KV. Výkon jistič především závisí na dielektrická prostředí pro kalení oblouku. Další velkou výhodou této technologie je, že vakuové spínače je téměř bez údržby.

Rapid Arc kalení

Během otevírání kontaktů v aktuálním stavu nosné kovové páry vzniká mezi kontakty a kovových par poskytuje cestu přes který elektrický proud kontinuální tok až do příští současná nulová. Tento jev je známý také jako vakuové oblouku. Tento oblouk je uhašen poblíž současné nula a vodivé kovové páry je znovu zúžené na dosedací plochu v mikro vteřin. Bylo zjištěno, že, pouze 1 % páry je znovu zúžené na oblouku komora siboční stěnou a 99 % pára opět kondenzuje na dosedací plochu od kde se vypařil.

Nízký oblouk energie ve vakuu

Energie rozptýlí během oblouku ve vakuu je asi jednu desetinu z ropy a jedna čtvrtina plynu SF6. Nízké pohlcování energie hlavně kvůli nízké přerušení času (kvůli malé kontaktní mezery) a délka malé oblouku (to je také způsobeno malou vzdáleností kontaktů). Kvůli této nízké oblouku pohlcování energie vakuové spínače má zanedbatelné kontaktní eroze a to dává téměř údržbu životnost. Je také třeba poznamenat, že za porušení některých, aktuální, energie vyžaduje vakuové vypínače je minimální oproti vzduchu jistič a ropných jistič.

Napěťová pevnost vakua

Pro daný kontakt mezera vakuum poskytuje, asi osmkrát více dielektrická pevnost než vzduch a čtyřikrát více dielektrická pevnost než SF6 plynu v jednom baru. Napěťová pevnost je tak vysoká, kontaktní mezery vakuové vypínače lze udržovat velmi malé. V tomto kontaktu mezírka oblouk kalení je možné bezpečně vysokou žáruvzdornost a také vakuum má sílu rychlé zotavení po přerušení plný oblouk na plné dielektrické hodnotu v aktuálním nula. Díky vakuové spínače nejvhodnější pro přepínání kondenzátor.

Jednoduchý mechanismus řízení

V SF6, oleje a vzduchu jistič pohybu kontaktů je vysoce odolal vysoce komprimované médiem zhášecími komory. Ale ve vakuové spínače, není žádné médium, a pohyb kontaktů je ukončit také méně kvůli jeho malé kontakty mezeru, proto řízení energie je mnohem menší, v tomto jistič. Právě proto jednoduché jarní jaro operační mechanismus je dostačující pro tento spínací systém, není potřeba hydraulické a pneumatické mechanismy. Jednodušší hnací mechanismus dává vysokou mechanickou život vakuové spínače.

Z diskuse je téměř jasné, že, dielektrická pevnost vakuové spínače obnovuje velmi rychle a kontaktní eroze je téměř zanedbatelný.

Dotaz
Your comments are welcome!
For more information about our brand and products, please feel free to contact us!
Please enter your email address:
Kontaktujte nás
Address: No.38, Gaoxin Road, Baoji, Shaanxi, Čína 721000
Tel: +86 917 3433818
Fax: +86 917 3433818
E-mail: joyelectric@126.com
skype:bjanna981106
Copyright © Shaanxi Joyelectric International Co., Ltd.